projektowanie wnętrz
Pracownia Projektowa Forma

oferta

Proponowane przez pracownię projektową usługi można podzielić na dwie grupy:

Wykonanie projektu kompleksowego, który zawiera:

Inwentaryzację – w przypadku nowo budowanych mieszkań czy domów z reguły klient posiada zwymiarowane rzuty pomieszczeń. Jest to oczywiście przydatne, mimo tego z reguły i tak wykonuje się pomiary na miejscu. Zdarza się dość często, że rzeczywistość odbiega od projektu – różnice mogą sięgać nawet kilkunastu centymetrów.

Projekt koncepcyjny – płaski rzut projektowanego wnętrza z rozmieszczeniem ścian działowych, mebli, armatury łazienkowej.

Na ogół przygotowuje się co najmniej dwie różne koncepcje. Klient wybiera jedną z nich, do której wprowadza się zmiany, aż do momentu jej zaakceptowania.

Projekt aranżacji wnętrza – dobór elementów wykończeniowych, oświetlenia oraz kolorystyki. Każdy etap prac poprzedzony jest konsultacjami z klientem. Dobierane są konkretne elementy wyposażenia (meble, ceramikę, tynki, lampy etc.) konkretnych producentów i dostosowuje do uzgodnionych widełek cenowych. Każdy element jest pokazywany w katalogu oraz w miarę możliwości w salonach sprzedaży.

Projekt techniczny – rysunki techniczne dla wykonawcy, dzięki którym będzie on mógł wykonać wnętrze dokładnie tak jak w projekcie. Są to między innymi rozwinięcia ścian, schemat sufitów podwieszanych i zabudowy gipsowo-kartonowej, rozmieszczenie punktów świetlnych, rozmieszczenie przyłączy wodno-kanalizacyjnych, rozrysowanie elementów nietypowych (np. mebli na zamówienie) oraz wszystkie inne rysunki konieczne do realizacji projektu.

Inne usługi w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz:

Porady – jeżeli kompleksowy projekt wnętrza jest dla Klienta usługą zbyt drogą lub termin jego wykonania jest dla klienta zbyt odległy, proponuje się usługę w postaci porady projektanta. Polega ona na jednorazowej wizycie w remontowanym lokalu. W trakcie wizyty projektant proponuje ewentualne zmiany koncepcyjne we wnętrzu, dobór kolorystyki, oświetlenia i elementów wykończeniowych. Wyboru dokonywany jest razem z Klientem na podstawie próbników i katalogów. Oczywiście, porada nie zastępuje kompleksowego projektu, ale może być ratunkiem w sytuacji, gdy terminy na budowie uniemożliwiają przeprowadzenie pełnego procesu projektowego.

Wizualizacje komputerowe projektowanych wnętrz – wykonywane po ustaleniu aranżacji, a przed rozrysowaniem projektu technicznego – nie są potrzebne wykonawcy, ale ułatwiają Klientowi lepsze wyobrażenie przyszłego wyglądu mieszkania. Projekt aranżacji jest dwuwymiarowy i nie dla wszystkich wystarczająco czytelny – jego zrozumienie wymaga odrobiny wyobraźni przestrzennej. Wizualizacje są kolorowe i „trójwymiarowe”, a więc łatwiejsze w odbiorze.

Nadzór autorski – Istnieje zatem możliwość wykupienia nadzoru autorskiego – w takim przypadku projektant przyjeżdża na budowę i nadzoruję pracę wykonawcy.

Porady w sklepie z klientem – Nie zawsze obejrzenie danego produktu w katalogu wystarcza do podjęcia decyzji. Projektant może się udać z Klientem do sklepów z wyposażeniem wnętrz i pomóc w wyborze na miejscu.

Wycena usługi projektowej jest ustalana indywidualnie.